Pasaulio paveikslas

Žmogaus gyvenimas susideda iš savęs, pasaulio ir vietos jame suvokimo, kitaip Pasaulio paveikslo. Tai yra intuityvių, subjektyvių nuomonių, sprendimų ir idėjų apie tikrovę, sistema.

Didžioji šio modelio dalis yra užkoduota žmogaus pasąmonėje, nulemta žmogaus evoliucijos vystymosi, šeimos, šalies, kultūros ir t. t., kuri aktyvuojasi gyvenimo eigoje, formuodama žmogaus poelgius, mintis, jausmus, norus ir savirealizaciją nuo pat ankstyvos vaikystės, kas lemia mūsų santykį su savimi ir supančiu pasauliu. Pagal testą „Pasaulio paveikslas“, kurio mokysimės studijų programoje „Egzistencinės laimės paslaptys“, galima pakankamai tiksliai interpretuoti žmogaus elgesį, jo vertybes ir savęs matymą visuomenėje.

Pasaulio paveikslas – tai profesionalus psichologinis testas, kuris pagal žmogaus piešinį mums parodo žmogaus Pasaulio modelį – jo gyvenimo matymo prizmę. Tai yra autorinė mano dėstytojo V. Bogdanovičiaus metodika, kuri buvo sukurta Sankt Peterburgo M. Lomonosovo vardo valstybinio universiteto Kognityvaus mokymo katedroje, norint atskleisti žmogaus asmenybės talentus. Šio testo tikslumas siekia 90 proc..

Pagal atlikto testo rezultatus yra nustatomas žmogaus individualus gebėjimas kontroliuoti emocijas, atskleidžiami prioritetai šeimos, socialinio statuso ir savo paties atžvilgiu, įsitraukimo į darbą stiprumas. Taip pat galima įžvelgti žmogaus savirealizacijos sferas. 

Derinant šio testo rezultatus su žmogaus užklausa, galime itin tiksliai matyti kryptis, kurioms reikia teikti prioritetus, norint pasiekti trokštamų rezultatų. To mes ir mokysimės mano studijų programose.